sobota, 30 maja 2009

Polska 14-3 Belgia!!

Polska wygrała 14-3 z Belgią w emocjonującym meczu Pucharu Europy Narodów dyw. 2A, będącym jednocześnie eliminacjami do MŚ w Nowej Zelandii 2011. Polacy wsiedli na rywali od pierwszych minut, i pomimo miejscami nieczystej gry rywali (prowokowanie bójek) kontrolowali przebieg spotkania do końca. Na stadion przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie ściągnęło ponad 5 tysięcy ludzi, którzy żywiołowo dopingowali naszą reprezentację. Inną rzeczą były gwizdy na rywali, jednak to raczej kwestia braku obycia z kulturą rugby w Polsce.

Skład reprezentacji Polski: młyn - Fabien Kwarta, Yan Lewandowski, Marcin Wilczuk, Grzegorz Falk, Michał Krużycki, Ciril Monarcha, Kacper Ławski, Stanisław Krzesiński; atak - Łukasz Szostek, David Banaszek, Tomasz Rokicki, Romuald Berthe, Krzysztof Hotowski, Donald Gargasson, Dawid Chartier.

Punkty: Polska - David Banaszek 9, Krzysztof Hotowski 5; Belgia - Peter Duchan 3.