sobota, 11 lutego 2012

Italia bliska szczęścia, Francuzi odwołali mecz

Obecny weekend to dalszy ciąg emocji związanych z RBS Six Nations. W pierwszym sobotnim meczu Włosi bliscy byli pokonania Anglików, prowadząc po pierwszej połowie i grając lepiej niż synowie Albionu. Niestety dla nich, zmęczenie, padający śnieg i fatalnie egzekwowane stałe fragmenty gry zadziałały na korzyść Anglii, która odrobiła straty i ostatecznie zwyciężyła 19-15. Warto wspomnieć, że w ostatnich 10 minutach Włosi mieli dwukrotnie szansę na zniwelowanie strat, jednak chybili z rzutów karnych.
Z pewnością ciekawiej zapowiadał się mecz Francuzów, którzy tak długo męczyli się z Włochami w poprzedniej kolejce - z Irlandczykami, którzy po emocjonującym meczu ulegli Walii. Niestety, sędzia Dave Pearson zdecydował, że warunki pogodowe nie pozwalają na rozegranie meczu i został on odwołany. Nie wiadomo na kiedy, bo Stade de France jest w przyszły weekend zajęty pod rozgrywki Top 14.
Dzisiaj za to hit kolejki - mecz Walijczyków ze Szkotami na Millenium Stadium. Ta rywalizacja również ma swoją historię, 2 lata temu Szkoci byli bliscy zwycięstwa na sześćdziesięciotysięczniku, ale doskonały występ Shane'a Williamsa zniweczył ich trud. Mecz o 16.00